POS صنعتی چیست ؟

تفاوت اینگونه دستگاهها با دستگاههای PC در طراحی ویژه مادربورد و سایر قسمتهای سخت افزاری آن می باشد. بعنوان مثال CPU های اینتل که در برای PC بدون گارانتی است ، در سیستمهای POS صنعتی دارای 5 سال ضمانت است و دلیل این موضوع این است که این سیستمها در حساس ترین قسمت شرکتهای تجاری یعنی نقطه فروش قرار میگیرد و بایستی با مقاومت بالا بطور 24 ساعت به کار خود ادامه دهد

چرا پوز صنعتی ؟!

چرا پوز صنعتی بر پوزهای معمولی برتری دارد ؟!

با توجه به نوع طراحي سخت‌افزار  دستگاههاي پوز طول عمر متوسط اين دستگاهها (حتي در فروشگاههاي زنجيره‌اي بزرك) به حدود 10 سال مي‌رسد، حال اينكه يك رايانه شخصي در شرايط استفاده عادي طول عمري در حدود 3 سال خواهد داشت.

ادامه مطلب>>

 

آيين نامه اجرايي تبصره يك ماده 71 قانون نظام صنفي رايانه‌اي

به منظور تسهیل داد و ستد و ثبت و مستندسازی فعالیت‌های اقتصادی، افراد صنفی عرضه‌كننده‌ی كالا و یا ارایه‌دهنده‌ی خدمت، مكلفند حداكثر ظرف مدت سه سال از تصویب قانون نظام صنفی (24/12/1382) در شهرستان‌های با بیش از سیصدهزار نفر جمعیت و ظرف مدت پنج سال در سایر شهرستان‌ها به تناسب از صندوق مكانیزه‌ی فروش (POS) و یا دستگاه توزین دیجیتالی و یا هردو برای فروش كالا یا ارایه‌ی خدمت طبق ضوابط و مقررات این آیین‌نامه استفاده نمایند.

براي مشاهده متن اين آينن‌نامه اینجا را كليك كنيد

 

7 دلیل برای استفاده از پوز

بکار گیری این سیستم در بخش های گوناگون مزایای متعددی دارد که سبب می شود استفاده از آنها در فروشگاه های بزرگ و کوچک ضروری به نظر برسد. برخی از این ویژگی ها :

 

ادامه مطلب>>

 

معرفی PDA صنعتي و بررسي جايگاه‌ آن در ايران

كلمه PDAمخفف personal digital assistantبه معناي دستيار ديجيتاليِ شخصي است و به گونه‌اي از موبايل‌ها شهرت‌ يافته‌اند كه صفحه‌ نمايش لمسي دارند. PDAها شامل دو نوعِ حساس (sensitive ) و صنعتي (industrial ) هستند.

 

ادامه مطلب>>

 


بازدید : 8230
16 مهر 1391 ساعت 10:46 ق.ظ